Stokerforum
Pillefyr => Boink, Scotte, Woody, Biocomfort, RTB => Emne startet af: maxxiao efter Dec 26, 2020, 17:23
-
Har fundet en, tak :)
Hej Alle,
I nat er min snegl stået af. Min snegl brummer og står stille, men kan (nogle gange) kører i få sekunder før den stopper. Har tømt silo og snegl for piller, så der slet ikke er noget i klemme derinde.
Mistænker det er kondensatoren der er stået af. Nu er alle butikker jo lukket i Julen, så kan ikke få fat i en ny.
Det er et vådskud, men er der nogen her i nordylland/Aalborgsområdet der har en ekstra liggende jeg kan købe? Til en (Meget) fordelagtigpris for sælger naturligvis.
Håber nogle derude kan hjælpe det er jo hundekoldt :(
Jeg leder efter tilsvarende eller en erstatning til denne: https://elektronik-lavpris.dk/p146709/416100127-motorstart-kondensator-2uf-475v-oe28x55mm/
MVH
-
Har en 1,8 nord for Randers
-
Hvad for en snegl er det til