Stokerforum
Pillefyr => Boink, Scotte, Woody, Biocomfort, RTB => Emne startet af: danskfocus efter Jun 02, 2012, 16:10
-
Jeg har problemer med udgangen til intern snegl, den kører hele tiden og, selv ved stoppet fyr, derved bliver den meget varm (har brændt en 6w motor af), derfor kunne jeg godt tænke mig at vide hvornår V.10 kommer ud, jeg har ikke lyst til at ofre alt for meget på den gamle styring, hvis jeg snart kan bytte til en ny version.
-
Hejsa,
jeg kender ikke til release datoen, men jeg har forespurgt til den, da den gamles 5 trins Scotte trænger en til opdatering og han sender min V10'er lange blikke så den skal være en overraskelses gave når den kommer:-)
men, da jeg spurgte til hvornår man kan købe den, så antydede Jens, at det vist er lige rundt hjørnet:-)
kan sige følgende:
den er kram/god kvalitet og det er kanon med online adgang til stokercloud uden pc - en helt igennem IKEA oplevelse - man vidste ikke, at man ikke kunne leve uden før man fik den, hehe:-)
(hvis du spørger pænt, mon ikke der er en låne styring du kan bruge indtil den kommer ved NBE eller anden forum bruger?!)
-
Tak for svaret.
Det lyder som om der er noget at glæde sig til.
Tror jeg vil prøve at kontakte NBE efter weekenden.
-
Hej Danskfocus
Hvor i landet holder du til?
Jeg bor i Nordjylland og har en
ver.6 styring liggende.
Hvis du selv kan hente den, så må du godt låne den.
Jeg tror jeg har et rimligt kvalificeret bud på hvornår
du kan forvente at se ver.10 på markedet.
Hvis du besøger NBE's hjemmeside så har de en nedtælling til
åbent hus den første september... Mon tro om vi ikke kan forvente
at se ver.10 der også?
Mvh.
Dennis
-
Hej DennisRN
Det er et flot tilbud du kommer med der, tak for det.
Jeg bor i Nakskov på Lolland, så der er et stykke vej til nordjylland.
Tror jeg kontakter NBE først, og hvis jeg ikke finder en løsning, kan det være, at jeg gerne vil låne din styring.
-
ja det må man sige, et stykke vej...
Men du siger bare til hvis det bliver aktuelt.
Mvh.
Dennis