ok, tak for det, MHES.
Men har lige siddet og kigget på en kammis nabos fyr, og det passer nogenlunde med 3,6 kg, næsten, men forstår så ikke med det iltstyring, når det er noget ved siden af med ilt og temperaturen er så langsom til at stige, at den yder de 16 kw, eller næsten, mener den på en time har brugt 3,4 kg, hvor den næsten har kørt 100 % konstant, måske har den været nede på 98-99 % kort, men synes det ser lidt mystisk ud, den ikke er hurtigere oppe i temperatur.
Den interne snegl faldt af, hvilket min kammi fiksede kl ca 18, og den har været slukket en dag eller 2 pgra fejloptænding.
Håber ikke hun bliver fornærmet når jeg smider et link op til hendes stokercloud, men her er det
http://stokercloud.dk/dev/showconsumegraph.php?mac=sort og har da sjældent set ilt så meget ved siden som her, eller er det bare mig
